Medlemsseminar: Pensjon for alle!

Vi tjuvstarter årets BLU med et inspirerende og nyttig seminar om pensjon. Her får du svar på det du trenger å vite om dagens pensjonssystem, enten du er forfatter, oversetter eller ansatt.

Medlemsseminar:  Pensjon for alle!

Kollasj: Jorunn Folkvord (Foto: Siw Pessar), Eystein Hanssen (Foto: Morten Hvaal), Cathrine Sandnes (Foto: NFFO), Jan Chr Næss (Foto: Julie Pike), Nina Zandjani (Foto: Oversetterforeningen) og Line Baugstø (Foto: Fartein Rudjord).

Pensjon er et tema som angår oss alle – enten du er ung eller det begynner å nærme seg. Vi har invitert Jorunn Folkvord til å gi oss en grundig innføring om pensjon. Jorunn er leder av fagbevegelsens pensjonsnettverk Pensjon for alle, og er en engasjert og dyktig formidler som vi har fått varmt anbefalt. Hun vil også gi en del spesifikke eksempler knyttet til det å være frilanser eller selvstendig.

Etter foredraget blir det en panelsamtale, der vi spør om hvordan de ulike forfatterforeningene konkret jobber med pensjon for sine medlemmer.

PRAKTISK

Når: Tirsdag 24. november, klokka 18-21

Hvor: Litteraturhuset i Oslo (rom: Hagerup i kjelleren)

Pris: Seminaret koster 80 kroner.

Biletter finner du på Ticketco og nederst på siden

DISSE ER MED

Jorunn Folkvord, leder i Pensjon for alle, som har som formål å løfte debatten om pensjon. Folkvord arbeider for tiden som lærer i Osloskolen og har tidligere vært heltidstillitsvalgt i Utdanningsforbundet, der hun jobbet spesielt med pensjonsspørsmål. Holder flere titalls foredrag i året om pensjon, det hun gjør komplisert stoff til forståelig kunnskap. Hun har nylig utgitt boka Pensjon er politisk (Res Publica 2026).

Jan Chr. Næss, forfatter og oversetter. Kveldens konferansier.

Panelet:

Line Baugstø, forfatter. Nestleder i Den norske Forfatterforening (DnF)

Cathrine Sandnes, generalsekretær i Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening (NFFO)

Eystein Hanssen, forfatter og generalsekretær Forfatterforbundet (FF).

Nina Zandjani, skjønnlitterær oversetter og styremedlem i Norsk Oversetterforening (NO).  Sitter i foreningens eget pensjonsutvalg.

Ingar Johnsrud, forfatter og styreleder i Norsk Forfattersentrum. Samtaleleder.

Billetter

‍

‍