Østlandet

Kurs. Ut av boka inn i rommet – mindre størrelse

Kurs for forfattere: Ut av boka – inn i rommet

Trondheim, 25. august 2018 til 26. august 2018

Har du lyst til å formidle litteraturen din til barn og unge? Den kulturelle skolesekken åpner mange muligheter for forfattere. Men hvordan kommer man i gang – hvordan lager man en såkalt litterær produksjon?

Les mer
Kjaerstad-Jan Foto Mette Solberg Fjeldheim

Skrive- og inspirasjonskurs med Jan Kjærstad

Oslo (Litteraturhuset), 11. september 2018 til 12. september 2018, 18.00 – 22.00

Trenger du startkabler og inspirasjon til egen skriving? Vi lover to kvelder spekket med matnyttige skrivetips fra en engasjert og kunnskapsrik formidler. Kurset egner seg…

Les mer
Niels-Fredrik-Dahl foto baard henriksen

Skrivekurs med Niels Fredrik Dahl

Oslo (Litteraturhuset), 18. september 2018, 18.00 – 21.00

Et lengre kurs for deg som ønsker å utforske og utfordre din egen stemme. Skriveøvelser og samtaler om skrive- og leseprosessen. 10 kurskvelder.

Les mer
Kjaerstad-Jan Foto Mette Solberg Fjeldheim

Oppfølgingskurs med Jan Kjærstad

Oslo (Litteraturhuset), 19. november 2018 til 20. november 2018, 18.00 – 22.00

Deltakerne får denne gangen respons på egen skriving, både fra Kjærstad og de andre kursdeltakerne. Det blir gitt en skriveoppgave i forkant av kurset, med…

Les mer

Forfattersentrum-ostlandetNorsk Forfattersentrums hovedkontor holder til i Litteraturhuset i Oslo og har 7 fast ansatte. Kontoret har overordnet administrativt ansvar og fører regnskap for hele organisasjonen i tillegg til å drive formidlingsvirksomheten på Østlandet.

Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Daglig leder
Ingvild Christine Herzog

Telefon 21 09 57 01
Mobil 98 08 08 00

ingvild@forfattersentrum.no

Gro Lybeck Kjernli, Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Sekretær
Gro Lybeck Kjernli

Telefon 21 09 57 06
gro@forfattersentrum.no

Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Økonomiansvarlig
Håkon Eikanger

Telefon 21 09 57 02
haakon@forfattersentrum.no

Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Prosjektansvarlig
Hanne Bru Gabrielsen

Telefon 21 09 57 04
Mobil 93 00 97 90

hanne@forfattersentrum.no

Eirik Ingebrigtsen, Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Prosjektansvarlig
Eirik Ingebrigtsen

Telefon 21 09 57 03
eirik@forfattersentrum.no

Ulla Kjær Krohn, Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Regnskapsmedarbeider
Ulla Kjær Krohn

Telefon 21 09 57 00
ulla@forfattersentrum.no

Foto: Nina Ruud

Foto: Nina Ruud

Seniorkonsulent
Knut Fougner

Telefon: 21 09 57 10
knut@forfattersentrum.no

Foto: Tove K. Breistein

Foto: Tove K. Breistein

Forfatterkonsulent
Atle Berge

atle@forfattersentrum.no

Kontorassistent
Larissa Maria Avelar

larissa@forfattersentrum.no

Ditt navn (obligatorisk)

E-post (obligatorisk)

Emne

Melding