Kontaktpersoner og søknadsfrister – kommuner

Her finner du en fullstendig oversikt over alle direktekommunenes kontaktpersoner, søknadsfrister, lenker til hjemmesider og søknadskjemaer for litteratur i Den kulturelle skolesekken. Mange kommuner har så få elever at de kan dekke hele mellomtrinnet under ett. Samtidig er avstandene så store at det er vanskelig å få til mer enn ett besøk pr. dag.
Oversikt over fylkene finner du her.
Oppdatert pr. 03.10.2018

Alta

 

 

 

Koordinator for DKS
Odd Håvard Holtet
Telefon: 78 45 50 80 / 99 44 51 72
E-post: odd.holtet@alta.kommune.no

Søknadsfrist 1. oktober

Se også kommunens nettside

logo-asker-kommuneAsker

 

 

 

 

Kontakt
Siri Forberg
Telefon: 66 71 81 03
E-post: siri.forberg@asker.kommune.no

Eli Engstad Risa
Telefon: 66 76 81 01
E-post: erisa@asker.kommune.no

Turnélegger
Siri Christofersen
siri.christofersen@asker.kommune.no

Frist for programforslag 1. oktober

 Se også kommunens hjemmeside

Bergen

 

 

 

Kontakt
Monica Håkansson
Telefon: 55 56 24 85
E-post: monica.hakansson@bergen.kommune.no

Rådgiver Seksjon for kunst og kultur
Anlaug Ersland
Telefon: 55 56 74 31 / 92 41 91 29
E-post: anlaug.ersland@bergen.kommune.no

Konsulent, Norsk Forfattersentrum
Pia Ibsen
Telefon: 21 09 57 51
E-post: pia@forfattersentrum.no

Søknadsfrist 1. desember

Se også kommunens nettside

Bodø

 

 

 

 

Kontakt
Charlotte E. Jakobsen
Telefon: 75 55 66 50 / 95 44 95 56
E-post: den.kulturelle.skolesekken@bodo.kommune.no

Søknadsfrist 1. desember

Se også kommunens nettside

logo-baerum-kommuneBærum

 

 

 

 

Koordinator
Hans Petter Dillevig
Telefon: 67 50 43 10 / 92 42 26 53
E-post: hans.dillevig@baerum.kommune.no

Koordinator
Tom Wulff
Telefon: 91 11 50 44
E-post: tom.wulff@baerum.kommune.no

Søknadsfrist 1. oktober

Se også kommunens hjemmeside

Eidsvoll

 

 

 

Kontakt
Marit Hoel Robertsen
Telefon: 66 10 72 03
E-post: marit.hoel.robertsen@eidsvoll.kommune.no

Søknadsfrist 1. oktober

Se også kommunens nettside

Karmøy

 

 

 

Rådgiver kultur
Astrid Havn Tranøy
Telefon: 52 85 73 68
E-post: aht01@karmoy.kommune.no

Kulturkontakt
Elisabeth Aarekol Johannessen
Telefon: 52 81 14 74 / 93 49 98 84
E-post: eaj@karmoy.kommune.no

Søknadsfrist 15. januar

Se også kommunens nettside

Lørenskog

 

 

 

 

Rådgiver
Siri Adorsen
Telefon: 67 93 44 52 / 67 93 40 00
E-post: sao@lorenskog.kommune.no

Koordinator
Kjersti Østnes Eggum
Telefon: 67 20 16 61 / 91 75 12 00
E-post: kjeegg@lorenskog.kommune.no

Søknadsfrist 1. oktober

Se også kommunens nettside

Stavanger

 

 

 

 

Rådgiver Oppvekst og utdanning

Erling L. Nordgård
Telefon: 51 50 70 60
E-post: erling.lokhaug.nordgard@stavanger.kommune.no

Søknadsfrist 15. november

Se også kommunens nettside

Tromsø

 

 

 


Leder

Torbjørn Ingvaldsen
Telefon: 77 79 05 75 / 95 03 39 34
E-post: dks@tromso.kommune.no

Programkoordinator
Nina Mathisen
Telefon: 95 03 49 78
E-post: dks@tromso.kommune.no

Koordinator for litteratur (2. og 8. trinn)
Susanne Baumgärtel
Telefon: 77 79 09 02 / 99 43 64 97
E-post: susanne.baumgartel@tromso.kommune.no

Søknadsfrist 1. oktober

Se også kommunens nettside

Trondheim

 

 

 

Konsulent
Guri Krog Dodig
Telefon: 72 54 88 11/ 97 07 27 45
E-post: guri.dodig@ou.trondheim.kommune.no

Koordinator
Jorunn Dugstad
Telefon: 92 60 98 21
E-post: jorunn.dugstad@ou.trondheim.kommune.no

Frist for innmelding 1. oktober

Se også kommunens nettside

logo-as-kommune-2Ås

 

 

 

 

Avd. leder Barne og ungdomsavd.
Helene Fagerhus
Telefon: 64 96 23 76 / 64 96 23 73
E-post: helene.fagerhus@as.kommune.no

Biblioteksjef
Marianne Selvik
Telefon: 94 49 82 22
E-post: marianne.selvik@as.kommune.no

Søknadsfrist 1. november

Se også kommunens hjemmeside