Trykk “Godkjenn informasjonskapslar” for å godkjenne at forfattersentrum.no lagrar informasjonskapslar på maskina di. Trykk "Val" for å lese meir om og slå av og på informasjonskapslar. Les meir om Forfattersentrum og personvern her!
Polen. Aske og diamanter (Humanist, Sakprosa, 2019)
Angela Merkel. Et europeisk drama (Kagge Forlag, Sakprosa, 2016)
Da øst ble vest. Livet i Europa etter kommunismens fall (Kagge Forlag, Sakprosa, 2014)
Liste over bokutgivelser kommer her.
Se alle utgivelser
Se mindre
Journalist og forfatter Ingrid Brekke har spesialkunnskap om Tyskland og det østlige Europa etter å ha vært Aftenpostens korrespondent i Berlin (med ansvar for Sentraleuropa) i 2010-12. I årene etterpå har hun i perioder bodd i Berlin og vært på flere reiser i Polen og Ungarn.
Nå jobber hun halv tid som reporter i Aftenpostens utenriksavdeling og halv tid som forfatter og foredragsholder. Hun er aktiv på Facebook og blir glad for følgere der. Brekke driver også bloggen Puslespill Europa på sin egen nettside:
Meldingen er sendt til forfatteren. Du skal ha fått en kopi på e-post, men dette er internett, og her kan alt skje ... Har du ikke fått kopi av meldingen, ta kontakt med Norsk Forfattersentrum. Vi blir også veldig glade for beskjed dersom forfatteren ikke svarer deg. Du finner oss her!
Ups! Noe gikk galt. Har du fylt inn epost og melding?
I Forfattarkatalogen finn du over 1800 forfattarar som tilbyr foredrag, opplesingar, bokbad, skrivekurs og mykje meir. Vi hjelper deg gjerne med å finne rett forfattar til oppdraget ditt.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.