Lukk mediabox ved å klikke utenfor rammen

Forfattersentrum

home
 

Nytt fra oss

Årsmelding 2012

Du kan lese årsmeldingen fra Norsk Forfattersentrum for 2012 her.

ORDTAK 13 er avlystOslo

Grunnet manglende støtte og usikker finansiering er vi nødt til å avlyse ORDTAK 13 i oktober. Vi jobber med planer for et annerledes og nytt ORDTAK i 2014.

Dei nynorske festspelaØrsta og Volda

Dei nynorske festspela er sommarens store høgdepunkt, og i 2013 også eit av dei sju basisarrangementa i Språkåret.


En kveld i prosaens tegn

Bergen, 6. oktober

OBS:Artikkelen er hentet fra arkivet. Innhold kan være utdatert.

Den svenske forfatteren og kritikeren Kristian Lundberg tar turen fra Malmö for å møte årets festspilldikter Tomas Espedal.

De vil lese fra sine seneste bøker, og samtale rundt temaer som arbeid, historie, tilhørighet og litterære virkeligheter. Det blir også opplesninger med Lars Ove Seljestad, Marit Eikemo, Olav R. Øyehaug, Geir Olav Jørgensen, Enes Topalovic og Geirdis Bjørlo.
Kristian Lundberg
Tomas espedal
Lars Ove Seljestad
Marit Eikemo
Olav R. Øyehaug
Geir Olav Jørgensen
Enes Topalovic
Geirdis Bjørlo
Kl. 20.00 – Landmark
Kr. 80/50 (studenter/honnør/BTkort)

Praktisk informasjon:
Billetter kjøpes på forhånd på Norli Galleriet,
tlf: 55 21 42 80 inntil 1 time før arrangementet.
Uavhentete billetter selges 30 min før arrangement.
Billetter kan også kjøpes i døren.
Norli selger forfatternes bøker under arrangementene.

 

     
 
Nyttår!

Forfatterkatalogen inneholder informasjon om medlemmer av Norsk Forfattersentrum og hvilke tjenester de tilbyr. Vi formidler kontakt.

Søk i Forfatterkatalogen

Egne arrangementer

De Litterære FestspillBergen

Da Elisabeth Armand var Vestlandssekretær i Forfattersentrum arbeidet hun for å få en egen Festspilldikter under Festspillperioden i Bergen.

ForfatterforelesingaHeile landet

Norsk Forfattersentrum arrangerer forfattarforelesinga for å auka det seine litteratursnakket i det offentlege, kjappe rommet. Vi trur sjangeren treng å bli henta ut frå skriveskular og universitet for at denne typen litteraturmeining skal nå eit breiare publikum.

ForfattersleppetBergen

I 1993 ble Frank Nes ansatt i Forfattersentrum og var den som satte i gang arbeidet med å utvikle en litterær festival lagt til Bergen. Tanken bak var at Forfattersleppet først og fremst skulle være en festival for forfatterne bosatt på Vestlandet.

Wergelands åreOslo

Wergelands åre er en hederspris innstiftet av Norsk Forfattersentrum, og tildeles en person eller institusjon som har gjort en fortjenstfull innsats innen formidling av poesi.