Lukk mediabox ved å klikke utenfor rammen

Forfattersentrum

home
 

Nytt fra oss

Publikumsrekord

Æ Å Trondheim litteraturfestival kunne feire 10-årsjubileet med publikumsrekord.

Årsmelding 2012

Du kan lese årsmeldingen fra Norsk Forfattersentrum for 2012 her.

ORDTAK 13 er avlystOslo

Grunnet manglende støtte og usikker finansiering er vi nødt til å avlyse ORDTAK 13 i oktober. Vi jobber med planer for et annerledes og nytt ORDTAK i 2014.


Litteraten: Bella Blu. Håndbok for verdensrommet

Tromsø,

OBS:Artikkelen er hentet fra arkivet. Innhold kan være utdatert.

Terje Dragseth samtaler med Morten Wintervold om sin ferske sci-fi diktsamling.

Terje Dragseth er født i Kristiansand i 1955. Han har med sitt omfattende forfatterskap markert seg som en av våre mest innovative poeter. Med Bella Blu: Håndbok for verdensrommet har han tatt spranget inn i science fiction-poesien. Cappelen Damm kaller den  ”en diktsamling utenom det vanlige”, mens anmelderne har kommet med sterkere karakteristikker : "Boka sprenger alle grenser for hva vi forbinder med et episk dikt”, skriver Fædrelandsvennens anmelder, mens Klassekampens anmelder melder at (...) dette er stort tenkt, det er stort gjennomført, og det er den mest originale boka du kjem til å lesa i år. Garantert."

Bella Blu: Håndbok for verdensrommet  er Dragseths først diktsamling på sju år. Han vil samtale med poetkollega Morten Wintervold om prosjektet.

 

 

     
 
Nyttår!

Foto: Cappelen Damm

Forfatterkatalogen inneholder informasjon om medlemmer av Norsk Forfattersentrum og hvilke tjenester de tilbyr. Vi formidler kontakt.

Søk i Forfatterkatalogen

Egne arrangementer

De Litterære FestspillBergen

Da Elisabeth Armand var Vestlandssekretær i Forfattersentrum arbeidet hun for å få en egen Festspilldikter under Festspillperioden i Bergen.

ForfatterforelesingaHeile landet

Norsk Forfattersentrum arrangerer forfattarforelesinga for å auka det seine litteratursnakket i det offentlege, kjappe rommet. Vi trur sjangeren treng å bli henta ut frå skriveskular og universitet for at denne typen litteraturmeining skal nå eit breiare publikum.

ForfattersleppetBergen

I 1993 ble Frank Nes ansatt i Forfattersentrum og var den som satte i gang arbeidet med å utvikle en litterær festival lagt til Bergen. Tanken bak var at Forfattersleppet først og fremst skulle være en festival for forfatterne bosatt på Vestlandet.

Wergelands åreOslo

Wergelands åre er en hederspris innstiftet av Norsk Forfattersentrum, og tildeles en person eller institusjon som har gjort en fortjenstfull innsats innen formidling av poesi.